• SMARTPLN<BR>SMART FACTORY SOLUTIONS

  SMARTPLN
  SMART FACTORY SOLUTIONS

  Smart Factory Data Management System

  Get real production information of machines and equipment in your business automatically!

 • FULL REPORTABLE<BR> PRODUCTION FOLLOW-UP SYSTEM

  FULL REPORTABLE
  PRODUCTION FOLLOW-UP SYSTEM

SMARTPLN AKILLI FABRİKA ÇÖZÜMÜNÜN AMACI VE KONU BAŞLIKLARI

SMARTPLN AKILLI FABRİKA Yazılımı ve SMARTPLN Operatör Panel Veri Toplama Terminalleri ile makine ve iş istasyonlarından anlık olarak oluşan verilerin elektronik ve online olarak toplanması sağlanır.

DETAY

WHY SMART FACTORY?

It is integrated with a system that will automatically receive the actual production information of the machine or equipment in your enterprise and make all the reports related to the instantaneous performance status or historical data.

What Makes a Smart Factory Work?

 • Collect production, posture, and erroneous parts information from the scene instantly,
 • Reduce the number of hours the operators spend on production and posture information,
 • Reducing or resetting the manipulations that operators perform consciously or unconsciously while recording,
 • Ensuring the paperless production environment infrastructure,
 • Real-time detection and intervention of faults or emergencies,
 • Allows the creation of desired performance or loss reports and graphs with a push of a button using a retrospective database.

 • NEDEN SMARTPLN AKILLI FABRİKA ÇÖZÜMLERİ?

  SMARTPLN tüm üstün özelliklerinin yanı sıra Dijital Yaşam Yazılım teknolojileri sayesinde işletmenize özel taleplerinizi SMARTPLN a entegre edilebilir ve size özel geliştirilebilir. Tam da istediğinize göre bir sistem elde edersiniz.

  DETAY

  SMART FACTORY ADVANTAGES

 • The system can be integrated with other modules (procurement, production planning, stock management, shipping etc.) or integrated with ERP systems.
 • Intra-firm or remote access with the help of tablet, phone or PC, chance of intervention.
 • A simple interface allows operators to start the application after 15 minutes of training.
 • The system can be used in issues such as traceability, customer complaints management, FMEA control plan synchronization which are standards such as ISO 9001 or TS 16949.

 • OEE HESAPLAMA

  OEE ( Overall Equipment Effectiveness - Toplam Ekipman Etkinliği), üretim proseslerinin ( makine parkurlarının, makinelerin, üretim merkezlerinin, montaj hatlarının vs.) etkinliğini gözlemleyen ve geliştiren en iyi ölçüm metodudur. Endüstride sıkça kullanılan bakım göstergelerinden birisidir...

  DETAY

  OEE- (Overall Equipment Effectiveness) Toplam Ekipman Etkinliği

  Fabrikanızın, makine parkurunuzun, makinelerinizin, ekipmanlarınızın gerçekte ne kadarını kullanıyorsunuz? Ne kadarını kullandığınızı nasıl ölçüyorsunuz ve kayıpları bulabiliyor musunuz?

  Verimlilik, planlama ve iyileştirme gibi konular herkes tarafından çok konuşulur ancak az uygulanır. Bunun temel nedenlerinden biri yöntemleri ve uygulamasını iyi bilen insan sayısının az olmasıdır. Dünyada ve Ülkemizde kurulu tesislerin çoğunun etkinliği %50-60 aralığındadır.

  Manipüle edilerek veya hatalı planlama yaparak verimliliği farklı ölçüp kapasite kullanım oranımız % 80 demek şirkete değer katmaz ve para kazandırmaz, tam tersine kaybettirir ve iyileştirme fırsatlarını yok eder. Bir şirketin OEE değerleri % 85 olduğunda dünya klasında kabul edilir.

  SMARTPLN MODÜL VE OPERATÖR TERMİNALLERİ

  SMARTPLN OPERATÖR TERMİNALİ

  Üretimdeki makine ve operatörlerden veri toplayan, bakım ve kalite kontrol çağrılarını organize eden, izlenebilir anlık veriler sunan kullanıcı dostu arayüze sahip, dokunmatik operatör terminali.

  TERMİNALE GÖZAT

  SMARTPLN HURDA & RÖTUŞ TERMİNALİ

  Operatöerlerin Hurda ve Rötuş verilerini kaydeden, hata yapma olasılıklarını sıfıra indiren, organize eden, hatırlatmalar yapan ve raporlanabilir veriler sunan terminaldir.

  TERMİNALE GÖZAT

  SMARTPLN BAKIM TERMİNALİ

  Üretimdeki Operatör tabletlerden gelen bakım çağrılarını ve verileri toplayıp bakımcıları organize eden, hatırlatma ve uyarılar ile zamanında bakım yapılmasını ve doğru verilerin toplanmasını sağlayan, izlenebilir ve raporlanabilir kullanıcı dostu arayüze sahip dokunmatik bakım terminali.

  TERMİNALE GÖZAT

  SMARTPLN KALİTE KONTROL TERMİNALİ

  Üretimdeki Operatör tabletlerden gelen kalite kontrol çağrılarını ve verileri toplayıp kalite kontrol personellerini organize eder. Hatırlatma ve uyarılar ile zamanında kalite / kontrol yapılmasını ve doğru verilerin toplanmasını sağlayan, izlenebilir ve raporlanabilir kullanıcı dostu arayüze sahip dokunmatik kalite kontrol terminali.

  TERMİNALE GÖZAT
  SECTORS
  Automotive
  Automotive and Supply Industry
  Textile & Clothing
  All Textile Sector
  Shoes and Leather
  Shoes, Bags, Belts and Leather Production
  Furniture
  Home, Office and Hotel Furniture Production
  Food
  Food and Food Matter Production
  Cosmetic
  Cosmetic and Cosmetic Material Production
  Construction
  Construction Material Production
  Other Sectors
  All Manufacturing Sectors